Polévkoví mistři – to jsme my!

Protože jsme již čtvrťáci a vaříme (nebo se o to snažíme) již od první třídy, rozhodla se paní učitelka, že postoupíme o level výš. 

Naší novou výzvou byla klasická polévka. Žádná pytlíková specialita, žádné polotovary. Každá skupina si vybrala svou oblíbenou polévku, mezi sebou si rozdělila suroviny a během dvou vyučovacích hodin se vrhla na opravdové vaření. 

Někteří se prali s loupáním kořenové zeleniny, spousta z nás měla problém s krájením. Hodně jsme se zapotili u dodržování postupu v receptu. 

V rámci hesla “co jsme si navařili, to si sníme” jsme svoje polévky s chutí(i nechutí) ochutnali. Někde bylo více soli než by být mělo, někdo polévku přepísmenkoval, někdo vytáhl ponorný mixér během mixování z polévky a tak nebyla jen v hrnci 🙂 Všechno ale bylo opravdu jedlé a z těch drobných chyb jsme se ponaučili do budoucna.