„Povltavské setkání Baltíků“ – ZŠ a MŠ L. Kuby, České Budějovice

V pátek 12. 10. 2018 jsme se vydali na soutěž do Českých Budějovic, kde jsme se zúčastnili 13. ročníku Povltavského setkání Baltíků. Po dlouhé cestě jsme se ubytovali ve třídách základní školy a po krátkém odpočinku jsme se pustili do řešení prvního tvůrčího soutěžního úkolu na téma „Pompeje“ – stavěli jsme město, vodovod, ale najednou přišel výbuch sopky a město zasypaly kameny a prach. Po večeři a krátkém seznámení se s dalšími účastníky soutěže, jsme usnuli a těšili se na začátek druhého soutěžního dne.

Budíček v 7 hodin se nám příliš nelíbil, ale další soutěžní úlohy již čekaly. Tentokrát jsme měli vyřešit tři úkoly, které byly přesně zadané a ve kterých jsme využili své programátorské dovednosti. Za dvě hodiny jsme se vystřídali s druhou skupinou.

Čekání na vyhodnocení soutěže jsme si krátili nejen balením a přípravou na odjezd domů, ale také krásným krátkým výletem po okolí Českých Budějovic – kolem řeky Malše a Vltavy.

Ve 14 hodin jsme se konečně dočkali vyhodnocení. Za úspěch v takové soutěži s dětmi z Českých Budějovic, Prahy, Hodkovic, Strakonic, Bíliny a Krupky, jsme byli rádi.

Naše výsledky:

v kategorii A (1. stupeň): Šárka (5. třída) – 9. místo, Vojta (3. třída) – 20. místo, Arina (3. třída) – 22. Místo

v kategorii B (2. Stupeň): Petr (8. třída) – 15. místo

Děkujeme za účast a blahopřejeme  😛